Категории: Стадион

Успешна година за таекуон-до клуб "Тракия" в Пловдив

08.01.2014 г. 14:44
, видяна: 1735
На новогодишната тренировка бяха връчени награди на всички участници в международни състезания през 2013 година.

Изключително успешна година със значителни международни отличия отчетоха таекуондистите на "Тракия" - Пловдив. На Европейското първенство в Словения Мирела Чилингирова взе бронз на спаринг, Станимира Петрова - злато на спаринг, а отборът в който участваха двете се класира на първо място на спаринг при жените. При мъжете Стефан Димков в лека категория взе бронз, Петър Михайлович се класира в категория до  75 кг. при юношите втори, Велчо Соколов в екип с Атанас Попов, Димитър Китипов и Петър Михайлович станаха първи на самозащита. На последвалото Световно първенство отборът на жените стана световен шампион за 2013 на спаринг, а отборът при самозащита се класира на 3-то място. Мирела Чилингирова стана вицешампионка в категория до 75 кг.

"Добре е когато в края на една година и началото на следващата можем да се похвалим с общо 4 златни, 3 сребърни и 10 бронзови медали от Европейско и Световно първенство", заяви Костадин Димитров - треньор на АСТК „Тракия“ и вицепрезидент на Българска Федерация по Таекуон-до I.T.F. На новогодишната тренировка бяха връчени награди на всички участници в международни състезания през 2013 година.