Категории: Стадион

Германия прегази Гърция и е вторият полуфиналист на Евро 2012

22.06.2012 г. 22:50
, видяна: 2185
Филип Лам успя да пробие гръцката защита в 39-ата минута и отбеляза първия гол в срещата.

Без изненада завърши четвъртфиналната среща между Германия и Гърция на Евро 2012. Възпитаниците на Йоахим Льов играха в типичния си стил, като добре смазана машина, и победиха елините с 4:2.

Нито открито демонстрираното самочувствие преди мача, нито агресивната на моменти игра не помогнаха на Гърция да сломи прословутия немски дух и хъс за победа. Пред погледа на министър-председателя на Федералната република Ангела Меркел, която реагираше като истински футболен фен от трибуните при всяка атака, бундестимът започна мача спокойно, като постепенно вдигаше оборотите и бързо си осигури териториално превъзходство на игрището. Неспирните немски атаки обаче все не успяваха в завършващата фаза. Елините играеха предимно в защита и независимо от очевидната разлика в класите успяха да опазят вратата си, но само до 39-ата минута, когато Филип Лам с прекрасен удар простреля Сифакис. При 1:0 двата отбора се оттеглиха на почивката.

Времето на големите емоции обаче настъпи през второто полувреме. Бундестимът продължи да напада, а гръцкият отбор - да се брани, и сякаш всичко вървеше според очакванията за лесна германска победа, но в 55-ата минута Самарас се възползва от грешка на Шурле и възстанови равенството. Възродиха се и надеждите на елините, че могат да постигнат нещо повече в този мач. Бляновете им обаче бяха развенчани само 6 минути по-късно, когато Сами Кедира със страхотен шут вдигна трибуните, включително и фрау Меркел, на крака. След 2:1 възпитаниците на Йоахим Льов станаха неудържими. В 68-ата минута Мирослав Клозе също прибави към актива си един гол, а по-късно с попадение на Ройс резултатът набъбна до 4:1. Все пак, в самия край на мача, гърците върнаха един гол от дузпа, но той не им помогна с нищо.

Така Германия е вторият полуфиналист и ще играе на 28 юни във Варшава с победителя от четвъртфинала Англия-Италия.