Ла фурия на финал!

Испания победи Португалия с дузпи и ще се бори още веднъж за титлата
28.06.2012 г. 00:36
, видяна: 2364
Испанците обезумяха от радост след точно изпълнената от Фабрегас дузпа, която ги изпрати на финала.

Лавина от непрекъснати атаки и към двете врати, изобилие от наказателни картони и динамична, зрелищна игра белязаха първия полуфинал от Евро 2012 между Испания и Португалия. Изпълнени с напрежение и жестока преса 120 минути видяха зрителите на "Донбас Арена" и пред телевизионните екрани. Двата тима не успяха да се победят в редовното време, както и в двете 15-минутни продължения, и всичко остана да се решава с дузпите.

Испанците излязоха някак по-напрегнати на терена, докато португалците изглеждаха по-освободени психически, което пролича и в играта им през първата част. Кристиано Роналдо и компания бяха по-агресивният тим през първите 45-минути, но така и не успяха да отбележат гол във вратата на Икер Касияс. Вратарят и капитан на Испания пък сякаш от първия миг на срещата предчувстваше, че в крайна сметка върху него ще падне голямата отговорност за изхода на мача - поне такова бе изражението на лицето му, докато излизаше на терена и докато слушаше химна на страната си. Независимо че съотборниците му се разиграха през втората част на мача и особено в двете продължения, изходът от срещата и отговорът на въпроса кой ще играе на финала останаха загадка до последно.

Испанците първи изпълниха дузпа и изненадващо един от най-добрите им играчи - Чаби Алонсо, пропусна. Касияс обаче също спаси първата дузпа на Португалия и шансовете останаха равни.

Но явно нервите на шампионите бяха по-здрави, а и шансът бе на тяхна страна, и в крайна сметка Испания се поздрави с победата.

Сега Висенте дел Боске и футболистите му ще чакат изхода от полуфинала между Италия и Германия, за да разберат срещу кого ще излязат на 1 юли в опит да се преборят още веднъж за титлата. Ако го направят, ще са първите, успели да спечелят голямото отличие в две последователни първенства. И ще докажат, че наистина заслужават европейската и световната титла.