Волейболистите ни победиха Полша с 3:1

31.07.2012 г. 15:50
, видяна: 1597
Нашите момчета играха много убедително и със самочувствие срещу Полша.

С феноменална игра българският национален отбор по волейбол отвя Полша в среща от олимпийския турнир с резултат 3:1.

Поляците излязоха на терена с типичното си напомпано самочувствие, но българските момчета успяха да ги надиграят.

Първият гейм завърши при резултат 25 на 22 точки за нашите. Хегемонията на българите продължи и през втория гейм, в средата на който изключително силна серия от точки реализира Цветан Соколов, с което момчетата взеха добра преднина. Соколов остана невъзмутим пред освиркванията на многобройните полски фенове, изпълнили трибуните.

В края на втория гейм на няколко пъти се играеше точка за точка, поляците не се предаваха, но бяха принудени да отстъпят с 29 на 27.

Поляците се окопитиха само в третата част, когато нашите като че ли се поотпуснаха. Геймът завърши при 25 на 13 точки за Полша, но това бе единственото, което червено-белите успяха да постигнат. Българите бързо си върнаха увереността и заиграха силно и убедително в четвъртия гейм, като не оставиха никакви шансове за съперниците си.

Така националите ни доказаха, че когато заложат на мощна и убедителна игра, на силен характер и самочувствие, наистина са непобедими.