Победихме адзурите убедително с 3:0 и сме първи в групата
06.08.2012 г. 18:20
, видяна: 1322
Българите бяха неудържими срещу фаворита Италия.

Претенциозният тим на Италия отстъпи пред волята за победа и екипната игра на българския национален отбор по волейбол. Прехвалените апенинци загубиха с 3:0 гейма последния мач в груповата фаза.

В отделните части нашите се наложиха съответно с 32:30, 25:20 и 25:19.

Както е известно, и двата тима отиват на четвъртфиналите, но срещата имаше значение за класирането в групата. Българите спечелиха убедително и поставиха на колене едни от суперфаворите.

С победата нашите момчета си осигуриха първото място в група А. Така на четвъртфинала те ще се изправят срещу четвъртия в група Б, който най-вероятно ще е Германия.