Стара Загора домакинства на силен баскетболен турнир

05.10.2012 г. 15:18
, видяна: 1823
Срещите ще се играят в общинската спортна зала "Стара Загора".
Снимка wikimapia.org

Силен баскетболен турнир започва в Стара Загора на 7 октомври от 19 часа, съобщиха от общинския пресцентър.

Баскетболистите на "Берое" ще посрещнат съставите на "Левски", "Рилски спортист" и "Черно море - Порт Варна".

Състезанието, което ще продължи и на 8 октомври, е част от подготовката на отборите за началото на новото първенство в Националната баскетболна лига.

Мъжкият баскетболен "Берое" е новак в лигата, след като завърши миналия сезон без загуба и спечели Купата на Българската федерация по баскетбол, а преди това и шампионата на страната в А група.

С четирима американци в състава си и силна игра, момчетата на Георги Младенов се надяват да привлекат повече зрители в общинската спортна зала "Стара Загора", както и да достигнат до първата петица в лигата през новия сезон.

Турнирът е част от спортните прояви, включени в общинската програма за Празника на Стара Загора.

Още по темата

В надпреварата се включват повече от 80 двойки и 40 отбора. Снимка stzagora.net
04.10.2012 г. 15:36, видяна: 1218
Състезанията по бридж за IV Купа на балканските градове започнаха в Стара Загора.
прочети повече
Турнирът събра не само много състезатели, но и публика. Снимка Община Стара Загора
27.08.2012 г. 11:46, видяна: 1347
72-ма представители на различни клубове от цялата страна премериха сили в четвъртия, финален кръг на интеграцонните турнири по канадска борба за хора с увреждания "Воля за победа".
Юмюгюл Рашид от Стара Загора завоюва два бронзови медала тази година на 22-рото Европейско първенство по канадска борба в Гданск, Полша. Снимка Община Стара Загора
24.08.2012 г. 13:02, видяна: 1307
Четвъртият, финален кръг от веригата интеграционни турнири по канадска борба за хора с увреждания "Воля за победа" предстои в неделя (26 август) в Стара Загора.
Международната щафета има за цел да насърчи приятелството и разбирателството между народите.  Снимка Община Стара Загора
23.07.2012 г. 16:11, видяна: 2013
Стара Загора стана част от Световния пробег на хармонията, който преминава през страната ни от 14 до 24 юли.
В актива си юношите и девойките на АКС "Тракия"(Пд) записаха нови 3 шампионски титли, 5 сребърни и два бронзови медала. Снимка viasport.bg
20.06.2012 г. 12:52, видяна: 2719
Нови 10 медала спечелиха младите стрелци на АКС "Тракия"(Пд) при юношите и девойките младша възраст по време на държавното първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие за всички възрастови групи, което завърши в Стара Загора.