Спечелихме ценна точка в много труден мач срещу Чехия

16.10.2012 г. 22:41
, видяна: 1558
Чехия - България 0:0

В силен и динамичен мач в Прага България и Чехия не успяха да се победят и завършиха 0:0, разделяйки си по една точка.

Нашите започнаха повече от силно срещата, като още в първите секунди имаха възможност да открият резултата. Независимо от пресата, която домакините наложиха в началото на мача, българските национали се ориентираха в ситуацията и заиграха на бързи обороти.

Нулевото равенство, което се запази през цялото първо полувреме, се дължеше по-скоро на малшанса, който българите имаха на два-три пъти пред вратата на Петер Чех. Домакините също имаха своите възможности да отбележат, но така и не успяха да отправят точен удар към Николай Михайлов. Едно от най-чистите положения за нас бе в самия край на първото полувреме, след като Бодуров свали с глава центриране на метър пред гол линията, но Манолев не успя да засече във вратата.

През втората част българите заиграха още по-сърцато и пропуснаха златни възомжности за гол във вратата на Чехия. Домакините като че ли се стъписаха и играта им стана хаотична и накъсана. Нападателите на противниковия отбор бяха напълно неутрализирани от нашите защитници и трудно стигаха до Михайлов. За сметка на това българите сътвориха няколко доста смислени атаки и отново само късметът остави вратата на Чех суха.

В търсенето на победа на всяка цена домакините заиграха доста агресивно и напрежението на терена стана осезаемо. Подкрепяни от близо 1500 сънародници по трибуните в чешката столица, българите се бориха мъжки и успяваха да устоят на засилващата се чешка преса. В последните двайсетина минути на няколко пъти се наложи и Михайлов да показва майсторство в много опасни ситуации пред вратата, а Иван Иванов успя буквално да извади топката от голлинията при една коварна атака на домакините.

Последните минути пред нашата врата бяха наистина инфарктни, но момчетата на Любослав Пенев успяха да удържат до край равенството и продължават в квалификациите за световното без загуба.