Категории: Стадион

17-годишен пловдивчанин спечели международния колоездачен тур "Балкани без граница"

18.04.2013 г. 09:01
, видяна: 1577
След като Кехайов поведе в класирането, всички работеха за него, за да спечели шампионската титла.
Снимка "Темпо нюз"

Младата надежда на пловдивския клуб "Цар Симеон 1898" Георги Кехайов спечели международния колоездачен тур "Балкани без граница" във Видин.

17-годишният пловдивчанин изкова шампионската титла благодарение на отличната тактика, приложена от съотборниците му в пловдивския тим за крайната победа.

Кехайов поведе в генералното класиране след втория състезателен ден - в общия старт на 120 километра. Там той се откъсна по средата на етапа заедно с Валентин Нешев от "Левски" и двамата финишираха убедително пред основната група. В следващия етап - общ старт на 30 километра, пловдивчанинът запази аванса си и водачеството в класирането.

В дисциплината 15 километра индивидуално бягане по часовник съотборникът на Кехайов Нако Георгиев спечели бронзовия медал, а първото място взе Владимир Русинов от КК "Несебър".

"Победата на Георги е победа на целия отбор, защото момчетата се показаха като истински колектив. След като той поведе в класирането, всички работеха за него, за да спечели шампионската титла. Такива са правилата при нас", коментира главният треньор на "Цар Симеон 1898" Петър Павлов.