Категории: Стадион

Таекуон-до клуб "Тракия" с два златни медала от Европейско първенство

29.04.2013 г. 22:36
, видяна: 1267
12 златни, 15 сребърни и 21 бронзови медали е равносметката от това успешно за България Европейско първенство.

43 медала спечели националният ни отбор по таекуон-до на Европейското първенство в град Блед, Словения - това е статистиката, която нарежда България като трета сила в Европа.

Пловдивските състезатели Станимира Петрова и Велчо Соколов спечелиха злато на спаринг и самозащита. Много добре се представи и  Мирела Чилингирова, която в много по-тежка категория за нея успя да вземе бронз. Стефан Димков при мъжете на спаринг в категория до 57 кг. също е на трето място. При юношите Петър Михайлович е втори на спаринг.

Таекуон-до клуб "Тракия"  се представи  достойно на това Европейско първенство, очаквам от състезателите ни още повече успехи на Световното в София през юли, сподели Костадин Димитров -  генерален секретар на Българска Федерация по таекуон-до.