Пловдивски танцьори с две шампионски титли от турнир под тепетата

26.05.2013 г. 15:07
, видяна: 2295
С много висока стойност е вицешампионската титла на младата двойка на "Парадайс данс" Цветан Минев и Елена Иванова, които направха силен дебют в новия си клас - 13 Д.
Снимка "Темпо нюз"

Две шампионски и 5 вицешампионски титли спечели пловдивският клуб "Парадайс данс" на възродения открит национален турнир по спортни танци "Пловдив 2013".

Надпреварата, която се проведе в новотел "Пловдив", бе пореден старт от спортно-състезателния календар на Българската федерация по спортни танци и носи точки за републиканската ранглиста за всички възрастови групи и класове.

Топдвойките на елитния пловдивски клуб "Парадайс данс" се представиха на високо ниво, като всички се класираха на финалите и мнозина се окичиха с медали.

В клас 11 Е Любомир Танев и Василена Джелепова заслужено станаха първи, като изпрeвариха основните си конкуренти - Янислав Маринов и Елза Бохосян от варненския "Кристал". Шампионска титла във високия клас 18 В+В при латиноамериканските танци пък заслужиха други пловдивчани - Илия Кичуков и Таня Минева.

С много висока стойност е вицешампионската титла на младата двойка на "Парадайс данс" Цветан Минев и Елена Иванова, които направха силен дебют в новия си клас - 13 Д. Цецо и Ели до последно воюваха със зъби и нокти да измъкнат първото място от традиционно силната двойка на "Дъга" - София, Деян Влайков и Емили Влайкова, но малко не достигна на пловдивчани да станат първи. За Деян и Еми, които от година и половина са в 13 Д, това бе последно участие в този клас, защото преминават в по-горна група.

Много успешно бе представянето и на друга млада танцова двойка на "Парадайс данс" - Николай Василев и Виктория Бозукова, които също за малко изпуснаха първото място в клас 13 С и останаха втори, след велинградчаните Борис Даскалов и Диана Енчева от "Импулс".

Две втори места - на латина и на стандарт, спечелиха Борис Орешков и Десислава Джоглева в клас 15 В.  Те бяха изпреварени от силната несебърска двойка Иван Петров и Надя Янева.

В клас 18 А+А стандарт Илия Кичуков и Таня Минева са втори, след  Николай Лазаров и Веселина Божилова от столичния "Дъга", а в 18 Д+Д  съотборниците им от "Парадайс данс" Стефан Стефанов и Цветомира Памукчиева също играха силно във финала, но останаха на пето място.

В клас 11 Д по-малките им съотборници Христо Иванов и Гергана Спиридонова изковаха бронзоните медали, след Георги Гочев и Памела Стойкова от "Център Голд Степ" - Стара Загора, и несебърската двойка Иван Кронев и Анна-Мария Жечева.

Националният турнир по спортни танци "Пловдив 2013" събра близо 120 танцови двойки от цялата страна и премина при отлична организация.

Както е известно, състезанието, което бе прекъснато за няколко години заради финансови неуредици, бе възстановено с усилията на пловдивския клуб "Парадайс данс", община Пловдив и местни спонсори. Така турнирът, който премина под надслов "Спортът срещу детската престъпност и наркомания", отново става традиционен.