"Царистите" са трети отборно на колоездачната обиколка на Крит

21.04.2014 г. 12:21
, видяна: 1234
Пловдивските колоездачи се представиха достойно в силното състезание.
Снимка "Цар Симеон 1898"

С пореден голям успех - престижно трето място в крайното отборно класиране и с индивидуална вицешампионска титла, се завърна пловдивският велотим "Цар Симеон 1898" от приключилата наскоро силна Международна колоездачна обиколка на гръцкия остров Крит.

Индивидуалният успех за "царистите" донесе младият талант от школата Велизар Фурлански, който се нареди на второто място в класацията при младежите до 23-годишна възраст в известното още като "Тура на Казанзакия" състезание.

Фурлански, който за първа година се състезава при мъжете, след като през миналия сезон бе сред лидерите на юношеския и младежкия тим на пловдивския клуб, бе изпреварен единствено от представителя на домакините Димитриaдис от тима на "Астерас".

Лидерът и капитан на мъжкия отбор Пламен Димов спечели и престижна премия за активност. Това стана в четвъртия етап от велонадпреварата, когато на 65-ия километър Димов се откъсна от основната група и избяга от останалите с повече от минута аванс, за да финишира първи за спечелването на премията.

Победител в "Тура на Казанзакия" стана испанският ас на педалите Де ла Фуентес, който сега кара за елитния турски клуб "Коняспор Шекер". Мачото от Мадрид бе най-добър по маршрута около култовия Ираклион, който включваше пролог и 3 специални етапа, с 2 тежки прехода от 110 и 120 км в първите два състезателни дни и 77-километров атрактивен колокритериум по улиците на Иракли в заключителния етап.

Международната колоездачна обиколка на гръцкия остров Крит тази година събра над 100 силни състезатели от цяла Европа. Освен Де ла Фуентес във велонадпреварата участва и испанската звезда Хуан Хосе Кобо - шампион и бивш победител в престижната Международна колоездачна обиколка на Испания през 2011 година.

Стартът бе както за индивидуално, така и за отборно класиране и в него се пуснаха тимове от България, Испания, Хърватска, Словения, Гърция, Унгария, Сърбия, Холандия и Германия.