Испания на футболния трон на Европа

01.07.2012 г. 23:52
, видяна: 1855
Новият стар шампион доказа, че е най-добрият отбор в Европа.

Истински шампионски финал изигра Испания в Киев и заслужено грабна трофея на Стария континент. Иберийците победиха Италия с 4:0 в изпълнен с брилянтни изпълнения двубой, в който доказаха, че са най-добрият отбор в Европа.

Момчетата на Чезаре Прандели започнаха мача с много стръв към победата, владееха топката по-дълго време, но нищо не можеше да спре звездния устрем на Ла фурия.

Испанците бързо станаха пълновластни господари на всички зони по терена и головете заваляха. Колкото и да се опитваха адзурите да направят нещо смислено и да върнат поне едно попадение, в крайна сметка не се получаваше нищо.

Сините бяха надиграни по всички правила на футболното майсторство. Европейските и световни шампиони правеха каквото си поискат на терена и владееха напълно положението до последния съдийски сигнал. Скуадра адзура трябваше да преклони глава и да признае, че съперникът й наистина е непобедим.

И така, всичко приключи. Испания за трети път вдигна купата и се окичи със златото. Поне до следващото първенство - във Франция през 2016-а.