15.04.2012 г. 12:12
, видяна: 2615
Розберг записа първата победа в кариерата си.
Снимка Reuters

Нико Розберг спечели състезанието за Голямата награда на Китай във Формула 1. След като успя да се класира на първо място във вчерашната квалификация, пилотът на „Мерцедес“ бе безупречен в днешното състезание и финишира първи. На второ място остана Джейсън Бътън с „Макларън“, следван от съотборника си Люис Хамилтън. Четвърти и пети се класираха съответно Марк Уебър и световният шампион Себастиан Фетел, и двамата от отбора на „Ред Бул“.

Гран при на Китай е първата, толкова мечтана победа в кариерата на Нико Розберг след общо 111 старта във Формула 1. Германецът донесе и първа победа за отбора на „Мерцедес AMG“ след завръщането му като производител през 2010 година.