Футболно равенство със стойност на победа срещу Дания

12.10.2012 г. 22:54
, видяна: 2014
Българите хвърлиха много усилия в мача, но успяха да задържат равенството.

С бърз гол в 7-ата минута на мача България започна много силно квалификационната си среща срещу Дания на стадион "Васил Левски" на 12 октомври. След центриране на Иван Бандаловски Димитър Рангелов намери много точно датската врата и предизвика истински взрив от радост по трибуните.

Всеобщото въодушевление обаче бързо бе помрачено. В 26-ата минута съдията Тони Шапрон показа директен червен картон на Бандаловски за много грубо нарушение срещу датски футболист.

Оттук нататък превъзходството на датчаните вече бе не само физическо и ръстово, но и числено. При това положение въпрос на време бе да се стигне до равенство. Това се случи в 40-ата минута, когато датчаните отбелязаха първото си попадение в мача. За жалост, от ситуация, която не предвещаваше кой знае каква голова опасност. Не особено бърза и адекватна бе и реакцията на вратаря Николай Михайлов.

Почти през цялото второ полувреме българският тим бранеше равенството и едната точка. Датчаните ни надиграха тотално, но въпреки това не успяха да отбележат втори гол и мачът завърши 1:1.

Нашите момчета получиха изключителна подкрепа от зрителите по препълнените трибуни, които през цялото време не спряха да скандират "Българи юнаци!". Играта на българските национали заслужаваше напълно тази подкрепа, а точката, спечелена срещу коравия съперник, наистина е със стойност на победа.